زاویه سنجی با سنسور KMZ43

سنسور مغناطیس KMZ43 سنسور قطب نمای الکترونیکی بسیار دقیق که عملکرد ان با استفاده از اثر مقاومت – مغناطیس نوار نازکی از اهن نیکل می باشد .این سنسور از دو پل واتستون کالوانیزه جدا از هم که به صورت ۴۵ درجه قرار گرفته اند تشکیل شده است. (بیشتر…)

ساعت شمسی و میلادی با فونت فارسی

از لینک زیر میتوانید پروژه ساعت شمسی و میلادی با فونت فارسی را دریافت نمایید . در این پروژه تاریخ و ساعت توسط تراشه ds1307 دریافت شده و پس از پردازش روی glcd با فونت فارسی نمایش داده میشود . ساعت و تاریخ شمسی و میلادی در این پروژه قابل تنظیم میباشند . (بیشتر…)

طراحی سنسور دنده عقب ماشین با قابلیت زدن بوق و نمایش میزان فاصله

برای فاصله سنجی در این پروژه از یک ماژول التراسونیک srf04 استفاده شده .این ماژول ها برای اندازه گیری فاصله, امواج صوتی با فرکانس بالا تولید و ارسال می کنند و موج بازتاب شده را دریافت می کنند. با اندازه گیری زمان ارسال تا دریافت امواج می توانیم فاصله مورد نظر را محاسبه کنیم. دو ماژول SRF04 و SRF05 تفاومت چندانی با هم ندارد و در واقع ماژول SRF05 ارتقاء یافته ماژول SRF04 می باشد. مسافت قابل سنجش توسط این ماژولها از 2cm تا 450cm می باشد. (بیشتر…)

کنترل امنیت با ماژول RFID EM18

EM18  یکی از معروف ترین ماژولهای RFID Reader است که دارای خروجی سریال می باشد.در این پروژه بخش امنیتی را با استفاده از ماژول RFID EM18 کنترل نموده ایم به این صورت که کاربر با وارد کردن رمز از طریق کیپد وارد منوی دستگاه میشود . این پروژه قابلیت ذخیره 5 تگ rfid را دارد . (بیشتر…)

پروژه تبدیل عدد به صوت

در پروژه تبدیل عدد به صوت (text to speech) کاربر اعداد یک رقمی تا چهار رقم را میتواند با کیبورد وارد کند و فایل صوتی عدد وارد شده توسط میکرو تولید و پخش میشود . فایل برنامه این پروژه که توسط کامپایلر کدویژن نوشته شده را به همراه فایل شبیه ساز و گزارش مختصر کار و نرم افزارمورد نیاز را از بخش زیر میتوانید دریافت نمایید . (بیشتر…)

برنامه راه انداز ماژول WIFI HLK-RM04

معرفی ماژول های Wifi بسیاری در بازار موجود است اما اغلب این ماژول ها دارای رابط SPI هستند و راه اندازی آنها نیز با کدهای پیچیده و طولانی همراه است که اغلب برای کاربران مبتدی کسل کننده و مشکل می باشد. ماژول WIFI HLK-RM04 بر مبنای ارتباط سریال است. با پروتکل IEEE802.11 و پروتکل پشته TCP/IP و می تواند میان کاربر و شبکه بیسیم دیتا مبادله کند. از طریق ماژول Uart-Wifi دستگاه های سریال به آسانی می توانند به شبکه بیسیم...

پروژه Wave Player با AVR به زبان C

این پروژه قادر به پخش فایل های صوتی Wave از روی مموری کارت های SD/MMC می باشد . این پروژه به زبان C است ، در فایل ضمیمه شده شبیه ساز پروتیوس و سورس C برنامه winimage و آموزش کار با این برای قرار دادن فایلها روی mmc موجود است . (بیشتر…)

ماژول بلوتوث HC-05

از لینک زیر نمونه پروژه راه اندازی ماژول بلوتوث hc-05 را به همراه دیتاشیت ، توضیح برنامه ، فایل شبیه سازی و نمونه برنامه های اندروید تحت b4a و eclips , ... را میتوانید دریافت نمایید . در این فایل یک نمونه پروژه برای تراشه mega8 و یک برنامه و شبیه سازی برای تراشه mega16 نوشته شده است . (بیشتر…)

مقاله Three-Phase LLC Series Resonant DC/DC Converter Using SiC MOSFETs

از لینک زیر مقاله مبدل DC / DC رزونانس سری سه فاز با استفاده از MOSFET های SiC برای بهره برداری رسیدن به ولتاژ بالا و عملیات با فرکانس بالا (مقاله Three-Phase LLC Series Resonant DC/DC Converter Using SiC MOSFETs to Realize High-Voltage and High-Frequency Operation) را به همراه فایل شبیه سازی در نرم افزار متلب را میتوانید دریافت کنید . (بیشتر…)